IASIA
English
فن بازار صنعت هوایی و فضایی راه اندازی می شود

با امضای تفاهم نامه ای ۳ جانبه میان پژوهشگاه هوافضا، اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و دانشگاه تربیت مدرس، فن بازار صنعت هوایی و فضایی در پارک فناوری دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پژوهشگاه هوافضا، اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و دانشگاه تربیت مدرس، تفاهم نامه سه جانبه‌ای امضا کردند که به موجب آن، فن بازار صنعت هوایی و فضایی با حضور موثر بخش خصوصی هوافضای کشور، در پارک فناوری دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی شود.

فن بازار صنعت هوایی و فضایی ایران،‌ یک نمایشگاه دائمی از توانمندی‌های بخش خصوصی کشور خواهد بود که در روزهای پایانی هر هفته، تمامی صاحبان صنایع و علاقمندان می‌توانند از این نمایشگاه در محل پارک فناوری دانشگاه تربیت مدرس واقع در اتوبان بابایی دیدن کنند.

فتح الله امی رئیس پژوهشگاه هوافضا با اشاره به نیازمندی مبرم صنایع هوافضایی دولتی و شرکت‌های هواپیمایی ایران به قطعات مختلف اظهار داشت: فن بازاری که در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید محل مناسبی برای اتصال مشتریان و فناوران بازار صنعت هوایی و فضایی کشور می‌شود و عرصه را برای گسترش فعالیت‌های اقتصادی در حوزه هوافضا گسترش خواهد داد.

وی نقش بخش خصوصی و توانمندی‌های برجسته آنها در صنعت هوافضایی را پررنگ برشمرد و گفت: بسیاری از شرکت‌ها از این موضوع گلایه داشتند که با وجود توانمندی‌های بالای فنی و مهندسی به آن‌ها توجه کافی نمی‌شود و این فن بازار فرصت خوبی است تا شرکت‌ها با نمایش قدرتمندانه فعالیت‌های خود، بتوانند جایگاه خود را در صنعت هوافضایی کشور ارتقا دهند.

امی از آمادگی پژوهشگاه هوافضا برای اجرای پروژه‌های مشترک با بخش خصوصی خبر داد و گفت: پژوهشگاه هوافضا به صورت جدی تمایل دارد از توانمندی‌های بخش خصوصی برای به ثمر رساندن پروژه‌های علمی و فنی خود استفاده کند.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری با چندین دانشگاه معتبر این حوزه گفت: برنامه‌هایی نیز برای همکاری در پروژه‌های بین‌المللی هوافضایی داریم


منبع خبر: فن بازار صنعت هوایی و فضایی راه اندازی می شودآدرس: تهران - شهرزیبا - انتهای خیابان احمد کاشانی - بزرگراه همت شرق - خیابان پردیس - ساختمان پردیس1- طبقه اول - واحد 5

   اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران

تلفن:  40443910
فاکس: 40443907
Powerd by Sorush Afzar Iranain | Designed by eseneal!

کلیه حقوق این تارنما محفوظ و متعلق به اتحادیه می باشد.